Oliweb logo jasne
Bądź z nami w kontakcie

Oliweb – strony, sklepy, aplikacje internetowe.

 

Strona internetowa firmy – co musisz wiedzieć?

Strona internetowa firmy

Strona internetowa firmy – co musisz wiedzieć?

Udostępnij

Potencjalni klienci powinni w jak najprostszy sposób znaleźć w sieci Twoją firmę. Skąd ten wniosek? Przedstawmy to na przykładzie zwykłych, codziennych sytuacji.

Chcesz umówić się do fryzjera? Szukasz systemu rezerwacji w Internecie.

Wieczorne wyjście do sklepu? Sprawdzasz godziny otwarcia sklepu w Internecie.

Wybrałbyś się na mecz? Trzeba znaleźć w Internecie ceny biletów.

W dzisiejszych czasach ogromna część społeczeństwa funkcjonuje w ten sposób. To właśnie w Internecie wyszukuje się miejsce, w którym dokonujemy później zakupu. Ta liczba cały czas wzrasta i dlatego tak ważne jest posiadanie strony internetowej firmy.

Co trzeba wiedzieć przed jej wykonaniem?

Na początek warto zadać sobie pytanie: dlaczego chcę wykonać stronę internetową dla swojej firmy? Odpowiedzi może być co najmniej kilka.

  • Wizytówka w sieci – jej rolą jest dostarczenie informacji o Twojej firmie klientowi, który ich poszukuje. Najczęściej strony wizytówki nie służą do aktywnego promowania ich poprzez Google Ads czy pozycjonowanie.
  • Strona reklamowa – jest witryną posiadającą więcej treści niż wizytówka. Do takiej witryny klienci kierowani mogą być z kampanii reklamowych, które aktywnie generują ruch na Twojej stronie.
  • Może jednak chciałbyś sprzedawać w sieci? W tej sytuacji najlepszy będzie sklep internetowy.

Odpowiedź na pytanie dotyczące sensu tworzenia strony jest bardzo ważne. Pozwoli Ci podjąć trafne decyzje już na wstępnych etapach implementacji.

Od strony technicznej

Do wyboru mamy sporą ilość technologii, które umożliwiają tworzenie szybkich i efektywnych stron internetowych. Przybliżę Ci dwie – z naszego doświadczenia – najczęściej wybierane drogi.

Pierwszą opcją jest strona internetowa oparta o system WordPress. Przygotowanie takiej witryny jest stosunkowo proste oraz zajmuje małą ilość czasu. Wykorzystuje się tutaj najczęściej gotowe szablony, zmniejsza to jednak kontrolę nad kompleksowym designem strony. Niewątpliwym atutem są niskie koszty.

Drugie rozwiązanie to strona pisana od podstaw, w oparciu o projekt przygotowany przez designera. To właśnie z nim ustalasz jak dokładnie wyglądać będzie Twoja strona i co ma się na niej znaleźć. Następna część prac to implementacja projektu przez programistę. W tym punkcie warto zwrócić uwagę na technologie implementacji. W Oliweb wykorzystujemy najnowsze rozwiązania. Strony internetowe pisane są z wykorzystaniem frameworków JavaScript, na przykład React JS. Tak przygotowana witryna działa w myśl Single Page Application, czyli nie jest przeładowywana przy zmianie podstron. Gwarantuje to najwyższą szybkość oraz jakość wykonywanych stron internetowych.

Niezależnie od wyboru technologii strona musi być przyjazna dla wyszukiwarek, z czym wiążą się zaimplementowane mechanizmy SEO. W zgodzie z SEO, ale również z pozytywnymi odczuciami Twoich klientów, stoi szybkość ładowania strony. Warto zadbać tutaj o dobrze przygotowany mechanizm cache czy optymalizację grafik. Nie zapominajmy również o bezpieczeństwie, które powinno zostać zagwarantowane.

Działaj!

Jeśli nie masz jeszcze strony firmowej, działaj! Naprawdę warto. Mądrze przygotowana strona może mieć nieoceniony wkład w funkcjonowanie Twojego biznesu.

Jeśli po przeczytaniu artykułu nasuwają Ci się jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu – na wszystkie odpowiemy.


Udostępnij

Napisz komentarz

8 + dwa =