Oliweb logo jasne
Bądź z nami w kontakcie

Oliweb – strony, sklepy, aplikacje internetowe.

 

One page website – co to jest?

One page website co to jest?

One page website – co to jest?

Udostępnij

Jedna strona


Strona internetowa składająca się jedynie ze strony głównej to najlepsza wizytówka firmy. Jest nie tylko nowoczesna i estetyczna, ale także wzbudza zaufanie potencjalnego klienta. Dzięki małej ilości informacji umieszczonych na stronie z łatwością zostaje w pamięci użytkownika.


 

 

Różnice między one page website, a klasyczną stroną www

 

Standardowe strony internetowe składają się ze strony głównej i wielu podstron, na które użytkownik jest przekierowywany po kliknięciu w wybraną zakładkę.

One page website to tylko (albo i aż) strona główna. Zakładki na niej nie przekierowują na podstrony, tylko prowadzą do wybranego miejsca na stronie. Użytkownik może też zapoznać się ze wszystkimi jej elementami poprzez scrollowanie, ponieważ wszystkie elementy są ułożone pionowo (jeden pod drugim).

 

Kiedy zrezygnować z one page website?

 

One page website zdecydowanie należy wykluczyć, jeśli firma chce przekazać odbiorcom bardzo dużo informacji. Wtedy taka strona przestaje być estetyczna, a przede wszystkim funkcjonalna. Klasyczna strona www okaże się lepszą opcją, kiedy firma chce przekazać większą ilość treści i zdjęć.

 

 

Na koniec

 

Należy pamiętać, że decydując się na stronę internetową, zawsze na 1. miejscu powinno się stawiać odbiorców i ich potrzeby. To oni będą odwiedzać naszą witrynę, więc to dla nich całość musi być przejrzysta, estetyczna i funkcjonalna.


Udostępnij

Napisz komentarz

cztery + 9 =