Oliweb logo jasne
Bądź z nami w kontakcie

Oliweb – strony, sklepy, aplikacje internetowe.

 

Marketing internetowy

Marketing internetowy

Marketing internetowy, reklama w internecie – czym właściwie jest?

 

Ogólnie ujmując są to wszystkie działania w Internecie, które mają na celu zwiększenie ruchu na stronie czy w sklepie internetowym. Co za tym idzie? Wzrost sprzedaży.

Reklama w Internecie stała się już tak popularna, że ciężko myśleć o wysokiej sprzedaży nie czyniąc żadnych kroków w tym kierunku.

 

W Oliweb opracujemy wraz z Tobą optymalną strategię marketingową i wdrożymy ją w życie.

Zarobki z marketingu internetowego

Reklama w Google

Pozycjonowanie SEO

 

Jak działa SEO? Celem optymalizacji SEO jest uatrakcyjnienie odbioru naszej strony, sklepu dla algorytmu indeksującego wyszukiwarek np. Google. Pozwala to na zwiększenie naszej pozycji w wynikach wyszukiwania, a co za tym idzie zwiększenie zainteresowania naszym produktem lub usługą. Na pozycjonowanie SEO składa się wiele czynników – m.in. optymalizacja strony, wartościowe treści, struktura adresów URL, metadane. Świetnych wyników nie jesteś w stanie osiagnąć z dnia na dzień, jednak kiedy już się uda, będą one na Ciebie pracowały przez bardzo długi czas.

Kampania reklamowa Google Ads

 

Innym sposobem jest reklama strony internetowej poprzez Google Ads. Dokładniej są to reklamy wyświetlane na pierwszych miejscach w wynikach wyszukiwania Google. Płatność odbywa się w systemie PPC – czyli płacisz za kliknięcie. Ten sposób marketingu internetowego pozwala osiągnąć efekty w zdecydowanie krótszym czasie, jednak w momencie rezygnacji z reklamy tracimy cały generowany przez nią ruch na stronie – inaczej niż w przypadku pozycjowania SEO. Najlepiej łączyć ze sobą obie te możliwości.

Facebook Ads

Instagram Ads

Linkedin Ads

Marketing internetowy

Social media marketing

Często optymalniejszym i bardziej efektywnym typem strategii reklamowej jest budowanie wizerunku marki poprzez mediaspołecznościowe – facebook, instagram, twitter, linkedin. Social media w dziejszych czasach mają tak ogromną siłę przebicia, że są w stanie nie tylko budować dla nas wizerunek marki, ale również generować konkretną sprzedaż/konwersję. W tym przypadku możliwe jest organiczne budowanie zasięgów oraz płatne kampanie reklamowe.

 

Oliweb logotyp

Wypełnij formularz i otrzymaj darmową wycenę projektu!

    Umów się na rozmowę: